Glashütte Original: Haute Horlogerie z Německa

Zajistili jsme Public Relation pro hodinářskou značku Glashütte Original.

Nejvyšší kvalita, ruční práce, malosériová výroba, výjimečné hodinářské patenty a samozřejmě společenská prestiž. I tak by se dala stručně charakterizovat jedna z nejvýznamnějších firem ve svém oboru, kterou na českém trhu od roku 2005 výhradně zastupuje Hodinářství Bechyně.

Cílem spolupráce je prostřednictvím médií představit potenciálním klientům zajímavou historii značky, její stěžejní produkty a jedinečný způsob manufakturní výroby.

Historie značky Glashütte Original sahá až do roku 1845, kdy Adolf Lange zakládá v Glashütte první továrnu na výrobu vysoce kvalitních hodinek. Tento vizionář sní o vybudování nezávislého hodinářského průmyslu v Sasku, získává finanční podporu od saského dvora a zve ke spolupráci další hodinářské mistry své doby – Julia Assmanna, Ludwiga Strassera, Gustava Rhodeho a Adolfa Schneidera. Díky precizní práci a špičkovým výrobkům se začnou velmi brzy proslavovat. Z Glashütte se tak stává Mekka hodinářského průmyslu nejen v Německu, ale i Evropě.

V současné době firma Glashütte Original vyrábí pouze 6 000 – 8 000 ks hodinek ročně. Poptávka tak mnohonásobně převyšuje nabídku. Všechny modely jsou zdobeny a montovány ručně, takže každý kus je opravdový originál.

Rubrika: Novinky | Klíčová slova: